TeamViewer sa snaží získať ocenenie až 5 miliárd eur prostredníctvom Frankfurtskej burzy

Autor: Martin Krištoff | 30.8.2019 o 14:20 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  42x

Softvérová skupina TeamViewer plánuje do konca roku 2019 primárny úpis akcií (tzv. IPO) na Frankfurtskej burze cenných papierov. Išlo by o vôbec jednu z najväčších verejných ponúk v nemeckom tech sektore za posledné roky.

Očakáva sa, že spoločnosť získa prostredníctvom úpisu 4 až 5 miliárd eur, a že private equity skupina Permira, ktorá kúpila TeamViewer pred piatimi rokmi za 870 miliónov eur, predá 30-40 percent svojho podielu. Ak by prišlo k tomuto kroku, išlo by o vôbec jednu z najväčších počiatočných verejných ponúk, ktorú nemecký technologický sektor zažil za posledné roky.

Plánovaný úpis predstavuje zriedkavý príklad nemeckého technologického IPO, ktoré je zamerané skôr na softvér než na elektronický obchod. Ak bude ocenenie potvrdené, TeamViewer bude druhou najväčšou softvérovou spoločnosťou kótovanou na burze v Nemecku za spoločnosťou SAP.

Podľa TeamViewer boli produkty spoločnosti aktivované na viac ako 2 miliardách zariadení od založenia spoločnosti v roku 2005 a v súčasnosti sa používajú po celom svete až na 45 miliónoch zariadeniach.

TeamViewer minulý rok prešiel z predajného modelu na model predplatného a teraz má viac ako 360 000 odberateľov. Podľa najnovšieho vyhlásenia spoločnosť zaznamenala v roku 2018 25 % nárast predaja na 230 miliónov EUR. V prvej polovici roku 2019 sa v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka zvýšila fakturácia o 37 % na 142 miliónov eur.

Ako informoval riaditeľ Oliver Steil, stále existuje značný potenciál pre rast, keďže spoločnosť sa môže pýšiť 800 zamestnancami po celom európskom kontinente, ako aj v USA a ázijsko-tichomorskom regióne.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Jakuba Fila

Kašlite na vieru aj svetonázor. Klíma sa na ne pýtať nebude

Európa bez Dánska či Holandska, púšť až po Alpy.

Greif: Bolo strašné, čo sa vo mne dialo. Krvi by ste sa nedorezali

Pred školákmi spravil opäť školácku chybu.

Cynická obluda

SaS bez zmeny

Na prvý pohľad to vyzerá v SaS divoko, ale pre nezainteresovaného vonkajšieho pozorovateľa sa nič nemení.


Už ste čítali?