IPO mesiaca? Počas jedného dňa akcie Sezzle vzrástli o 82%

Autor: Martin Krištoff | 5.8.2019 o 15:14 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  296x

Od segmentu „Nakúp teraz a zaplať potom“ investori čakajú, že dokáže výrazne odkrojiť zo šesťmiliardového maloobchodného trhu v USA. Aj preto dokázal Sezzle pri vstupe na burzu tak razantne zvýšiť cenu akcií.

Sľubný rastový príbeh a vyhliadky na penetráciu amerického maloobchodného trhu pravdepodobne prispela k obrovskému nadšeniu investorov počas prvých dvoch obchodných hodín.

Spoločnosť Sezzle Inc. poskytuje e-služby rôzneho charakteru. Ďalej spoločnosť ponúka online služby pre čistenie odevov, ako aj platobné činnosti. Spoločnosť bola založená v roku 2016 a zaznamenala neuveriteľný nárast zákazníkov. Spoločnosť bola oficiálne uvedená na Austrálskej burze cenných papierov (ASX).

Nákupná horúčka okolo segmentu „Nakúp teraz a zaplať neskôr"  dnes naberá na intenzite. Sezzle sa pripojil k rozrastajúcemu zoznamu spoločností, ktoré bojujú o získanie trhového podielu v rozvíjajúcom sa segmente.

Exponenciálny rast spoločností „Nakúp teraz a zaplať potom“ nie je veľmi prekvapujúci, keď si uvedomíme, že celková hodnota maloobchodných tržieb v USA dosiahla v roku 2018 až
6 biliónov amerických dolárov.

Médiá zverejnili sľubné informácie o spoločnosti, ktorej prevádzkové výsledky sa naďalej výrazne vyvíjajú pozitívnym smerom.

Sezzle sa aktuálne pýši s partnerstvami počítajúcimi viac ako 5 000 obchodníkov a aktívnou užívateľskou základňou 429 000 ľudí. Nie je teda prekvapením, že za prvých pár hodín primárneho úpisu akcií spoločnosť zaznamenala až 82 % rast ceny. Počet aktívnych obchodníkov sa od 31.12.2017 do 31.3.2019 zvýšil v priemere o 79,3 %.

Sezzle v druhom kvartáli v júni 2019 spracoval impozantný predaj obchodníkov v hodnote až 41,9 milióna dolárov, čo je v porovnaní s prvým kvartálom v marci 2018 nárast o 2 518 %.
S ohľadom na takýto rast sa zdá nepravdepodobné, že obmedzená prevádzková história Sezzle, finančné straty  alebo potenciál ďalšieho zvýšenia kapitálu odradia investorov.

Sektor „Nakúp teraz a zaplať potom“  napreduje. Potenciálny úspech Sezzle alebo akéhokoľvek poskytovateľa rovnakých služieb v tejto veci zdôrazňuje skutočnosť, že sa zdá nepravdepodobné, že tento trh ovládne iba jeden alebo dvaja kľúčoví hráči.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Aj Fica verejne podporili niektorí členovia predsedníctva, bez boja sa nevzdá

Peter Pellegrini v utorok Roberta Fica vyzval, aby položil funkciu.

Dobré ráno

Dobré ráno: Pellegrini ešte nemá silu na poriadne buchnutie po stole

Pellegrini má zatiaľ menšiu podporu ako Fico.


Už ste čítali?